Bez cenzury

Bez cenzury zveřejňuji sdělení zástupkyně redakční rady Komínského zpravodaje k mé žádosti o zveřejnění příspěvku v březnovém čísle zpravodaje.

 

K dané věci konstatuji, že obsah mého příspěvku, který nakonec ve zpravodaji vyšel, ale bez věty odkazující se na web  zelenykomin.cz, byl zcela v souladu s novelou tiskového zákona, neobsahoval žádné osobní údaje a vyjadřoval můj názor nejen na obsahovou kvalitu Komínského zpravodaje, ale také na kvalitu přípravy projednávání připomínek Aktualizace územního plánu města Brna.

Z mailové komunikace jsem vymazala jména osob, se kterými jsem si tyto maily vyměňovala a nahradila je pouze slovy „redakční rada“.

25. 3. 2014, 9:58:25 Komu: Milada.Blatna@seznam.cz

Vážená paní Blatná,

na předvolební články a propagace budou vyhrazeny jiná čísla Komínského zpravodaje, proto nebude odkaz na Vaše stránky uveřejněn. Žádný z předchozích článků pana Kratochvíla ani pana Vlčka nepoukazoval na jinou Komínskou politickou stranu, tak by bylo fajn, když by se to nestalo ani u Vás, proto žádáme o změnu nadpisu Vašeho článku a souhlasu s vyškrtnutím věty v prvním odstavci Já samozřejmě vím, že pan Svoboda………

V případě, že se změnami souhlasíte, bude článek zveřejněn. Vyjádření zašlete dnes 25. 3. 2014 do 13.00 hod.

Děkuji za pochopení.

Redakční rada

 

RE: příspěvek do KZ

25. 3. 2014, 10:59:34

Dobrý den,

já bych velmi ráda svým článkem nepoukazovala na žádnou politickou stranu, protože vždy je mně mnohem bližší korektní jednání. Vysvětlete mně ale, proč se najednou objevily na titulní straně Komínského zpravodaje rozhovory pouze se členy ODS, které s nimi vede člen ODS?

To, že tyto články lidi vnímají jako předvolební agitky jsem nezaznamenala zdaleka jenom já. Vám připadá celá věc korektní? Pokud by vedle členů ODS byly zveřejněny články dalších zastupitelů, tak situaci rozumím a respektuji ji. Takhle mně to hodně zavání manipulací s veřejným médiem, kterým KZ je.

Proto název mého článku „Komín, místo, kde chci žít aneb co mně v rozhovorech ODS s ODS chybělo“ je úmyslně lehce provokativní. Jako zastupitelka mám právo vyjádřit svůj názor.

Neexistuje žádný oficiální plán redakční rady, podle kterého se mohou postupně zastupitelé prezentovat na titulní straně KZ.

Ze svého článku jsem ochotna vypustit odkaz na zelenykomin.cz. A z toho důvodu jej budu muset trochu upravit. V žádném případě to ale nestihnu do 13.00. Článek po úpravě Vám pošlu v 16.00.

Děkuji za pochopení.

S přátelským pozdravem

Milada Blatná

 

RE: příspěvek do KZ – oprava

28. 3. 2014, 11:18:27

Komu: Milada.Blatna@seznam.cz

Vážená paní magistro,

ve věci Vaší žádosti o uveřejnění příspěvku v Komínském zpravodaji Vám sdělujeme následující:

Dnešního dne proběhla schůzka s vedením radnice, ze které vzešlo stanovisko, že od příštího vydání Komínského zpravodaje (to je květen) v něm bude umožněno všem členům zastupitelstva MČ Brno-Komín vyjadřovat svoje názory bez redakčních úprav. Tuto možnost budou mít pouze v případě, že výše uvedený postup schválí na své schůzi RMČ, která se bude konat dne 2. 4. 2014. Vámi předložený upravený článek (jedná se pouze o vypuštění vašich webových stránek) bude tedy za splnění těchto podmínek uveřejněn v Květnovém Komínském zpravodaji.

Děkujeme za pochopení.

Redakční rada.

 

RE: příspěvek do KZ – oprava

31. 3. 2014, 7:44:34

Dobrý den,

v úterý jsem poslala opravu článku a jak se dívám, v pátek mně sdělujete, že článek v Komínském zpravodaji nevyjde. Nerozumím tomu. Redakční rada rozhodla s vedením radnice, že nevydáte článek zastupitelce jenom kvůli dvěma větám, ve kterých sděluji, že na titulní straně dělá mezi sebou rozhovory ODS? Já se ale v příspěvku věnuji především schváleným připomínkám k Aktualizaci ÚP. Je to mé osobní sdělení občanům, na které mám právo. V květnu toto sdělení nebude aktuální. Chci Vás a Vaše kolegy upozornit, že je to teprve můj druhý příspěvek do Komínského zpravodaje, který jsem zaslala v průběhu tohoto volebního období.

Vaše sdělení je dokladem cenzury, která po celou dobu v Komínském zpravodaji probíhá.

Žádám, aby byl článek vydám v březnovém KZ. Upozorňuji, že KZ je veřejné médium, placené z veřejných prostředků.

Žádám Vás dále o sdělení, kdo konkrétně rozhodl o tom, že můj příspěvek nebude vydán. Pokud vím, tak pan místostarosta Sedláček je nemocen.

Děkuji za odpovědi.

S přáním pěkného dne

Milada Blatná

zastupitelka

 

RE: příspěvek do KZ – oprava

31. 3. 2014, 13:16:52 Komu: Milada.Blatna@seznam.cz

Vážená paní magistro,

konečný závěr zní: Váš článek bude vytištěn v následujícím Komínském zpravodaji, tj. duben 2014.

S pozdravem

Redakční rada

informace

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v obci, Správa obce – radnice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.