Chceme, aby se v Komíně o tom zda a jak zavést rezidentní parkování rozhodovalo v co nejužší diskusi s občany

Rezidentní parkování je jedním z nejfrekventovanějších témat těchto komunálních voleb v Brně. Na volebním stánku se nás občané často ptají: A co Komín? Jaký máte názor na rezidentní parkování ? Přinášíme vám proto své stanovisko.

Rezidentní parkování může městům pomoci jen v případě, že se jeho nastavení opře o důkladné a přesné zjištění stavu – kolik je v které části aut, kolik parkovacích míst, jaké typy objektů, ke kterým lidé potřebují jezdit, jsou v blízkosti apod. Pokud se zavede na nevhodném místě, v nevhodném rozsahu či režimu, může situaci s parkováním výrazně zhoršit. Právě slib, že město Brno rezidentní parkování nastaví uvážlivě a podloženě a zajistí pro městské části vstupní podklady, na základě kterých budou městské části rozhodovat, byl důvod, proč MČ Brno-Komín souhlasila se zapojením do první fáze řešení rezidentního parkování.  Ta měla spočívat ve vyhotovení podkladů, jak na tom vůbec Brno s parkováním v jednotlivých svých částech je. V roce 2015 proto MČ Brno-Komín požádala Brněnské komunikace o prověření stavu a zpracování projektu návrhu řešení parkování v Komíně. Tento dokument by následně sloužil k projednání s veřejností. Do dnešního dne nebylo komínskému požadavku vyhověno. Jen na základě podrobných podkladů se přitom lze rozhodnout, zda by pro Komín či některou z jeho částí bylo vhodné rezidentní parkování zavést. Bez nich nelze o rezidentním parkování objektivně rozhodovat, protože chybné zavedení by mohlo mít pro Komín dopady, které nechceme.   O zavedení či nezavedení rezidentního parkování v Komíně se tedy teprve bude rozhodovat! A podle našeho názoru by se mělo rozhodovat v co nejužším dialogu s občany, protože bez nich o podobných věcech prostě rozhodovat nelze.

IMG_5941maly

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v obci, Glosy, Komunální volby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.