Zelené zprávy

Související obrázek

1. Martin Ander zajistil Brnu dvě ocenění za nakládánís odpadem.
Brněnští zelení přišli před půl rokem s projektem, který předchází vzniku odpadu. Projekt RE-USE tento týden zvítězil v kategorii „Odpadové hospodářství“ v prestižní soutěži Komunální politik roku 2016. Cenu v podobě křišťálového srdce a finanční částku ve výši 20 tisíc Kč převzal zelený náměstek pro životní prostředí Martin Ander (blíže zde). Včera přibyl Brnu titul navíc  ElektroOskar 2016 za nejlepší třídění elektroodpadu v Jihomoravském kraj.

2. Roční šalinkarta s příspěvkem: jak žádat?
Od 1. ledna 2017 budou moci lidé, kteří jsou plátci komunálního odpadu v Brně, žádat o příspěvek na roční nepřenosnou jízdenku MHD. Ten tvoří plnou třetinu celkové částky. Jízdenku s příspěvkem půjde zakoupit od ledna pouze přes nově vzniklý „e-shop městských služeb“ na www.brnopas.cz. Více informací na stránkách města Brna www.brno.cz/salinkarta/. Jde o klíčový programový úspěch Strany zelených.

3. Brno-střed vyhodnotilo polovinu funkčního období, úspěchů dosáhla i zelená místostarostka
Místostarostka Brna-střed za SZ Jasna Flamiková má v první polovině volebního období velký kus práce za sebou. Městská část zahájila revitalizaci největšího parku na Starém Brně, zavedla aukci prodejních míst na Moravském náměstí a nastavila transparentní pravidla pro výběr prodejců na Zelném trhu. Nyní se připravuje na zavedení rezidentního parkování. V uplynulém roce proto Jasna uspořádala několik veřejných besed na toto téma.

4. Nový Lískovec s Janou Drápalovou v čele míří mezi „chytré čtvrti“
Nový Lískovec starostky Jany Drápalové (SZ) bude ve spolupráci s Centrem kompetence Smart Regions připravovat projekty, které z městské části udělají energeticky nízkonákladovou, chytrou čtvrť. Již v minulosti při revitalizaci bytových domů a veřejných budov spolupracovali s odborníky z univerzit i neziskového sektoru. Díky tomu například lidé v panelácích nebo i obec ve školách a školkách šetří za teplo výrazně víc, než v běžně zateplených domech. Nyní plánuje vyřešit parkování nebo větrání a svícení ve školách a školkách. Dalším projektem bude rekonstrukce budovy bývalé výměníkové stanice na komunitní společenské centrum s nulovými provozními náklady.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v obci, Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.