Nezapomeňme: již 30 let žijeme v demokracii

festival-svobody-2019-1004131917V neděli 17. listopadu 2019 si připomeneme 30 let od Sametové revoluce a oslavíme stejně dlouhé období demokracie a svobody. Není to samozřejmost a také to nikdy není zaručeno provždy. Oslavme výročí a zároveň nadále usilujme o to, aby základní lidské hodnoty byly zachovány, rozvíjeny, posilovány.

Srdečně zveme na oslavy konané po celé republice v rámci Festivalu svobody, program najdete na www.festivalsvobody.cz.

Zvláště pak zveme na brněnské akce pořádané studenty v rámci Brněnského sedmnáctého, program se bude konat především na Svoboďáku a v pasáži Alfa, podrobné informace najdete na webu www.brnensky17.cz.

brnensky_17

A pokud byste snad kolem sebe měli někoho, kdo Vám tvrdí, že za komunistů jsme se měli lépe, pro vyvracení hmotné části této pochybné představy doporučuji stránku www.zakomunistu.cz, kde v tvrdých statistických datech najdete srovnání cen tenkrát a v roce 2012, novější data pak jsou například v článku na idnes.cz
Zdražit pivo nebo brambory se KSČ bála. Tajila to do poslední chvíle.

Třicet žijeme ve svobodné zemi, stále je však za co bojovat. Aktuálně například za ozdravení a znovuživení naši zemědělské krajiny, viz petice Vraťme život do krajiny! Není-li vám lhostejné, že ze zemědělské krajiny díky intenzivnímu hospodaření mizí živočichové nejrychleji ze všech segmentů naší krajiny, připojte se k petici svým podpisem.

banner

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce – pozvánky a zprávy z akcí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.